مجموعه ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل می کند

مجموعه ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل می کند حداقل زمان خواندن : 3 دقیقه

توسط مدیرسایت به آموزش در خرداد 10, 1398

مجموعه ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل می کند

با سری اول مجموعه ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل میکند در خدمتتون هستیم.

مایکروسافت ورد یک برنامه محبوب مورد استفاده تایپیست ها در سراسر جهان است. این برنامه با انواع ویژگی ها بسته بندی شده است که بسیاری از آنها ممکن است هرگز در هنگام تایپ کردن یک گزارش، داستان کوتاه، مقاله یا هر چیز دیگری که ممکن است روی آن کار کنید، نباشد. برای کمک به کشف برخی از ترفندهای شناخته شده با ما در این مقاله همراه باشید.

۱- Tell me what you want to do:

Tell me what you want to do” در نسخه های اخیر Word بسیار مفید است. در بالای نوار ابزار نوار  “Tell me what you want to do” که احتمالا نادیده گرفته شده است. این فقط برای مبتدیان نیست چند کلمه مرتبط با هر فرمان را وارد کنید تا به سرعت از طریق منوهای Labyrinthine Word حرکت کنید.

Tell me what you want to do -مجموعه  ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل میکند

۲-محل قبلی  نشان گر را پیدا کنید:

برای  اسناد بسیار طولانی، اغلب مفید است تا بتوانید به موقعیت پیشین مکان نما بروید، خصوصا پس از بستن و دوباره باز کردن چیزی. برای جابجایی به جایی که مکان نما آخرین بار که یک سند را ذخیره کردید، از میانبر میانبر Shift + F۵ استفاده کنید.

۳- به صورت خودکار متن را پر کنید:

ورد می تواند متن lorem ipsum (یا پرکننده) را به صورت خودکار هر زمان که به آن نیاز دارید، تولید کند. “(lorem (P,I=” را مستقیما به سند خود وارد کنید جای “P” و “l” را با تعداد پاراگرافها و خطوطی که نیاز دارید عدد بنویسید تا پر کند.

مجموعه ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل می کند
lorem ipsum -مجموعه  ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل میکند

۴- لینک ها را سریع  وارد کنید:

هنگامی که لینک ها را به این ترتیب قرار دهید، هرگز به روش های قدیمی تر نخواهید رسید. متن مورد نظر خود را برای ایجاد یک لینک برجسته کنید، با Ctrl + K ضربه بزنید و سپس در URL خود وارد کنید و Enter را بزنید. آسان و همین ترفند همچنین درGoogle Docs کار می کند.

hyper link -مجموعه  ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل میکند

۵-  دوبار کلیک کنید تا هر کجا بنویسید:

ملاقات کردن با جداول و ستونها برای گرفتن طرح کامل می تواند وقت گیر باشد، اما Word قادر است بدون نیاز به هیچ گونه کمک از صفحه بندی صفحات اصلی استفاده کند. فقط در هر موقعیتی در صفحه ای که متن را می خواهید دوبار کلیک کنید و شروع به تایپ کنید.

۶- جستجو در وب با Smart Lookups:

یک کلمه یا عبارت را برجسته کنید، راست کلیک کنید و Smart Lookup را انتخاب کنید. این میانبر شما را  برای تحقیق درباره کلمه هایلایت شده در وب بدون نیاز به مرورگر وب محقق میکند.

smart look up - مجموعه  ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل میکند

۷- برای مخفی کردن فضای سفید دوبار کلیک کنید:

اگر سند را در طرح چاپ مشاهده می کنید (همانطور که در واقع بر روی یک صفحه است)، می توانید با استفاده از اشاره گر موس بر روی فاصله بین صفحه و نوار ابزار، با دوبار کلیک کردن، فضای سفید اضافی را مخفی کنید. دوباره آن را دوبار کلیک کنید تا مشاهده کنید.

۸- فونت پیش فرض را تغییر دهید:

اگر همیشه از یک فونت استفاده میکنید با این ترفند میتوانید آن را به صورت پیش فرض در بیاورید تا دیگر وقت خود را برای تنظیم کردن فونت از دست ندهید.
در Word ۲۰۱۶، روی فلش popout در پایین سمت چپ پنجره Font در نوار ابزار نوار کلیک کنید، مقادیر خود را بر اساس آن تنظیم کنید، سپس روی Set As Default کلیک کنید.

۹-روبان خود را بسازید:

شما می دانید که مجبور نیستید طرح پیش فرض نواربندی را که مایکروسافت به شما می دهد، را استفاده کنید. با انتخاب File، سپس Options، سپس Customize Ribbon، ابزارهایی را که اغلب شما ر از آن استفاده می کنید، به پیش ببرید. برگه های موجود را ویرایش کنید یا یک نام تجاری جدید را برای خود تنظیم کنید.

Customize ribbon -مجموعه  ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل میکند

۱۰- مناطق دلخواه متن را انتخاب کنید:

آیا نیاز به انتخاب متن به صورت افقی یا به صورت عمودی است؟ آیا می خواهید یک انتخاب را در وسط یک کلمه شروع کنید؟ فقط قبل از کلیک کردن ودکمه Alt را نگه دارید و شما می توانید مستطیل متن مورد نظر خود را انتخاب کنید، آماده برای قالب بندی یا حذف.

سولات خود را می توانید در همین پست کامنت کنید.

منتظر سری دوم مجموع ترفند در ورد که شما را به استاد ورد تبدیل میکند باشد …..

0/5 (0 Reviews)

دسته های بلاگ

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید