چرا بهتر است همراه تور از VPN استفاده کنیم

چرا بهتر است همراه تور از VPN استفاده کنیم حداقل زمان خواندن : 2 دقیقه

توسط مدیرسایت به آموزش در مرداد 18, 1398

تور از قدرتمند‌ترین ابزارهای حفظ حریم شخصی است، اما شاید نخواهید آن را به تنهایی استفاده کنید. در این مقاله از و‌ب‌سایت امنیت اینترنت استارینو می‌خوانیم که چرا بهتر است که همراه تور از VPN استفاده کنیم.

هنگامی که به اینترنت وصل می‌شوید، بخصوص زمانیکه در شبکه WiFi عمومی هستید برای عده‌ای فرصت مناسبی است که شما را تحت نظر بگیرند. هکرها، جاسوسان دولتی، و وب‌سایت و سرویس آنلاین مقصد شما می‌توانند اطلاعات مهمی از شما را ببینند که شامل IP، مکان، صفحه‌ای که بازدید می‌کنید، و حتی اطلاعاتی که از طریق اینترنت ارسال و دریافت می‌کنید است. اما ابزارها و راه‌هایی وجود دارند که جلوی آنها را بگیرید: دو تا از مهمترین این ابزارها TOR و VPN هستند.

چرا و چگونه از تور استفاده کنیم ؟
تور و کاربردهای آن :
تور یک نرم‌افزار رایگان است که توسط The TOR Project ، سازمان غیرانتفاعی مستقر در ماساچوست، توسعه داده شده است. تور به کاربرانش امکان ناشناسی آنلاین را از طریق ناشناسی ترافیک اینترنتشان می‌دهد. این ابزار برای خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر سرویس بسیار مفیدی است. امروزه کاربران بسیاری با اهداف متفاوتی از تور استفاده می‌کنند. همچنین تور از ابزارهای دسترسی به دارک وب است.

تور چگونه کار می‌کند؟
چرا بهتر است همراه تور از VPN استفاده کنیم :
VPN یک تونل رمزگذاری شده بین دستگاه کاربر و سرور VPN برقرار می‌کند تا از IP و فعالیتهای آنلاینتان در برابر ISP‌ها، دولت‌‌ها، هکرها و هر کسی که بخواند جاسوسی شبکه شما را بکند، محافظت کند.

مزایای استفاده از VPN
در مقاله « آیا تور امن است » خواندیم که محققان توانستند با شناسایی رله‌‌های تور به IP کاربر دست پیدا کنند. رمزگذاری VPN جلوی درز اطلاعاتی مانند IP کاربر از طریق رله‌های شبکه تور را می‌گیرد. VPN ترافیک اینترنتی که TOR رمزگذاری نمی‌کند را رمزگذاری می‌کند مانند ترافیک ICMP. همچنین استفاده از تور همراه VPN باعث می‌شود که ISP شما متوجه نشود که شما به تور متصل شده‌اید.

اما فراموش نکنید که باید درمورد VPNیی که استفاده می‌کنید مطمئن باشید. مطمئن شوید که VPNتان قابل اعتماد است، log‌های شما را ذخیره نمی کند و همچنین بدافزار و ترکرها را متوقف می‌کند.

0/5 (0 Reviews)

دسته ها: آموزش امنیت

Tags:

دسته های بلاگ

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید