×

۰ تا ۱۰۰ شادوبن اینستاگرام و راه های خلاص شدن از آن

آموزش, اینستاگرام, ترفند استارینو 17 خرداد 1399

می خواهیم به طور کامل شدوبن اینستاگرام را بررسی کنیم.

آموزش شادوبن اینستاگرام

ببینیم چرا اصن شادوبن اومد

 ما چه فعالیتی انجام می دهیم که دچارش می شویم؟

 اصلا چطور بفهمیم که دچارش شدیم. چون اینستاگرام اصولا هیچ اعلانی برای ما ارسال نمی کند.

راه خلاص شدن از شدوبن چیست؟

 

فیلم آموزشی تماشا کلیک کنید.

توضیحات

 

از سال ۲۰۰۶ اصطلاح شدوبن مطرح شد. ولی تقریبا ۲ سال پیش وارد اینستاگرام شد. و این الگوریتم در واقع از فعالیت غیر عادی اسپم و فعالیتی که از قوانین اینستاگرام سؤاستفاده می کند جلوگیری می کند.

در ابتدا اعترض پیج های کسب و کار و… بالا گرفت از آنجا که این پیج ها با تولید محتوای مفید و تبلیغات مؤثر و حتی استراتژی های فوق العاده افزایش فالوور را رعایت می کردند نه تنها افزایش فروش و فالوور نداشتند بلکه کاهش هم داشتند.

اصولا اگر محتوای مفید تولید، استراتژی های افزایش فالوور رعایت شود به صورت خودکار با گذشت زمان باید فروش و فالوور ها افزایش یابد. ولی اگر دچار شدوبن شوید برعکس آن رخ می دهد.

 

 

چرا؟

زمانی که اکانت شما با این مشکل مواجه می شود وقتی پست را منتشر می کنید نه تنها وارد اکسپلورر نمی شود. دیگر حتی با جست و جوی هشتگ های استفاده شده پست هایی که از آن هشتگ استفاده کرده باشید دیگر نمایش داده نمی شود(البته برای افرادی که شما را فالوو نکردند- یعنی شکست در استراتژی جذب فالوور از طریق هشتگ) حتی طبق آخرین بررسی ها افرادی که شما را فالوو کردند پست های شما را در بدترین جایگاه ینی آخرین پست ها می بینند.

خود اینستاگرام در فیس بوک اعلام می کند که استفاده بیش از حد و تکراری چند هشتگ در پست های متوالی پیج شما را دچار مشکل می کند.


 

چه فعالیت هایی را نباید انجام دهیم؟

 

 • از هشتگ های ممنوعه یا به اصطلاح شکسته استفاده نکنید.

بعضی از هشتگ ها خلاف قوانین اینستاگرام هستند و برخی توسط خود اینستاگرام بلاک و برخی هم توسط افراد ریپورت و در نهایت بلاک شده‌اند.

استفاده از یکی از این هشتگ ها اکانت شما را شدوبن می‌کند.

 


جالب بدانید:

اگر مثلا ۱۰ تا هشتگ استفاده کنید و از بین این ده تا فقط یکی از آن هشتگ ها ممنوعه باشد باز هم تاثیر خودش را می گذارد. پس یکی هم یکی است!!!


 

 • استفاده نکردن از ابزار هایی که خلاف قوانین اینستاگرام هستند.

مثل ربات ها؛ ربات ها ابزار هایی هستند که خودشان به صورت اتوماتیک در ۲۴ ساعت شبانه روز کار می کنند.

البته بعضی از ارائه دهنده های ربات می گویند ما زمان بندی خوبی ارائه می دهیم که اینستاگرام شک نکند ولی شما به سادگی از ربات های اینستاگرام استفاده نکنید. در واقع ربات خودش اتوماتیک فالو، آنفالو، لایک و… را انجام می دهد. و همان کار جذب فالوور از طریق فالو آنفالو را انجام می دهد.

نکته مهمی که وجود دارد این است که روز به روز الگوریتم های اینستاگرام آپدیت می شود و توصیه اکید می شود از ربات استفاده نکنید بهتر است محتوای مفید تولید کنید به همراه تبلیغات همچنین می توانید با پیج های دیگر تعامل کنید.


نکته مهم:

استفاده از ابزار های اتوماتیک برای ارسال پست خیلی خطرناک می باشد. نه تنها ریسک شادوبن را دارد امان بن شدن حساب را نیز به همراه دارد.


 

 • فعالیت زیاد و غیرعادی مثل ربات انجام ندهید

اینستاگرام برای کاربران محدودیت هایی در نظر گرفته که اگر از آن حد بگذرید اکشن بلاک می شوید. که خود ممکن است باعث شدوبن شوید.

مثلا هر ساعت ۱۵۰ تا ۲۰۰ لایک – ۶۰ کامنت – ۶۰ فال آنفالو – تگ برای هر پست ۲۰ نفر که اگر بعد تگ ۲۰ نفر بیایید افراد دیگری را منشن کنید شادوبن می شوید – ۱۵ نفر حداکثر یک پیام را می توانید در دایرکت برای آنها ارسال کنید بیشتر شادوبن چون خلاف قوانین اینستاگرام می باشد و می گوید شما در حال تبلیغ کردن می باشید.

دلیل این کار ها این است که باعث می شود کار ربات ها محدود شود چون یک انسان به طور طبیعی نمی تواند بیش از این حد فعالیت کند.

 


توجه:اگر شما ۵۰ نفر فالوو کنید سپس فورا همزمان ۲۵ نفر را آنفالو کنید، ربات تشخیص داده می شوید.


 

سیر تحول لوگو اینستاگرام

 • ریپورت نشوید.

اگر کاری کنید که خلاف قوانین اینستاگرام باشد و شما ریپورت شوید در ابتدا دچار شادوبن می شود ولی اگر ریپورت ها ادامه داشته باشد حسابتان دیسیبل خواهد شد.

 

 

 

 • از آی پی های متفاوت استفاده نکنید.

در ایران بیشتر افراد از آنجایی که قابلیت گیف و موزیک استوری اینستاگرام برای ایرانیان تحریم هست از برنامه های تغییر آی پی استفاده می شود. ولی توجه کنید تغییر آی پی مداوم در طولانی مدت باعث شادبن و حتی دیسیبل شدن حساب می شود.

 


 

از کجا بفهمیم شدوبن شده‌ایم؟

 • اول یک پست جدید منتشر کنید یا کپشن یک پست را ویرایش کنید و یک هشتگ خاص و ساختگی یا هشتگی که تعداد پست های آن کم هست به آن پست اضافه کنید. سپس با حساب کاربری دیگری که پیج شما را فالو نکرده بروید و آن هشتگ را سرچ کنید. اگر پست مورد نظر در آن هشتگ موجود نبود حساب شما شدوبن شده است ولی اگر بود مشکلی وجود ندارد.

 • استفاده از سایت های تشخیص شادوبن اکانت اینستاگرام

Shadowban Analyzer

  

چطور از شر شادوبن خلاص شویم؟

تمامی این روش ها تجارب شخصی افراد مختلف می باشد. و هرکدام را برای چند روز رعایت کنید.

 • از هشتگ های ممنوعه یا شکسته استفاده نکنید اگر استفاده کردید آنها را پاک کنید.(فقط هشتگ نه پست)

 • از ابزار اتوماتیک مثل ربات استفاده نکنید(اگر استفاده می کنید دیگر آن را غیر فعال کنید.)

 • طبق تجربه های شخصی به مدت ۲ تا ۳ روز کلا اینستاگرام را رها و هیچ فعالیتی نکنید درست نشد بروید مورد بعدی را انجام دهید.

 • حساب تجاریتان را به شخصی تبدیل کنید.

 • خروج دستگاه های دیگر از حساب کاربری یعنی خروج دیگر نشت های فعال از بخش اکتیو سیشن active sessions

 • در نهایت بعد از چند روز رعایت هر کدام از روش های بالا مشکل حل نشد بروید و report Problem کنید.

دقت کنید در متن به هیچ وجه عنوان نکنید که هک شدید یا دچار شدوبن شدید فقط بگویید پست های شما در دسته‌ی هشتگ ها قرار نمی گیرد.

استارینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای استارینو محفوظ است.