https://starino.ir

شعبده چیست؟ حداقل زمان خواندن : 5 دقیقه

توسط مدیرسایت به آموزش در شهریور ۵, ۱۳۹۸

شعبده چیست؟

تردستی یا شعبده بازی فنی میباشد که با روش های خاص عوامل اصلی ، قانون طبیعت را بصورت وارونه جلوه میدهد . در واقع هیچ عمل غیر ممکنی انجام نمی شود بلکه فقط با انجام یکسری حرکات خاص قوانین طبیعت را که غیر ممکن هست بصورت ممکن نمایش میدهند .

فیلم آموزش بی نظیر جادوگری با سکه


فیلم آموزش جادوگری حیرت انگیز تبدیل نقاشی به توپ بولینگ


فیلم آموزش فوق العاده بی نظیر جادوگری با آتش

تاریخچه شعبده بازی و تردستی بر میگرده به دوره گردهای خیابانی که در اروپا آنرا به نمایش میگذاشتند . البته قدمت این هنر خیلی ماقبل تر از این سالها در کشورهای هند و چین و ایران و مصر بوده است اما در آن موقع بیشتر از این علم در جنبه علوم جادوگری نام برده میشده است در صورتی که شعبده بازی هیچ ارتباطی به رمال گری و جادوگری نداشته و کلا هیچ نوع حقه بازی در کار نبوده و درواقع یک هنر نمایشی زیبا با علم و تکنیک بسیار بالا میباشد . 

https://starino.ir

چون در قدیم جادوگرها و افسون گرها دست به کارهای عجیب و غریب میزدند بعدها در اذهان عمومی اینطور گماشته شد که شعبده بازان همان جادوگرهای قدیمی بوده و کارهای آنها افسونگری میباشد و با خواندن ورد و جادو دست به این کارها میزنند . اما حقیقت امر اینطور نبوده و به اشتباه در ذهن مردم برداشت شده است .

آموزش بی نظیر جادوگری فرضیه و پیش فرض منتال Luke Jermay

آموزش فوق العاده حیرت آور حل سریع مکعب روبیک

فیلم آموزش فوق العاده حرفه ای جادوگری

بحث شعبده بازی کاملا از مبحث جادوگری جدا بوده و ما هیچ بحث و صحبتی در این زمینه در هنر شعبده بازی نخواهیم داشت. در حقیقت هنر شعبده بازی تشکیل شده از علوم فیزیک ، شیمی ، ریاضی ، روانشانسی و سرعت عمل دست که ترکیب تکنیک های این علوم ، هنر بزرگ شعبده بازی را به نمایش میگذارد . پس ابتدا باید بدانید شعبده بازی هیچ گونه جادوگری یا افسونگری نبوده و با استفاده از تکنیک های نهفته و ریز در عومل طبیعی زندگی دست به اجرا کارهای عجیب میزند . 

شعبده چیست؟


بطور مثال وقتی شعبده بازی دستمالی را در دست های خود غیب میکند شما باید این مسئله را قبول کنید که به هیچ وجه هیچ جسم خارجی مانند دستمال در دنیای واقعی امکان غیب شدن نداشته بلکه دستمال فقط از دید شما پنهان شده است . حال این پنهان کاری میتواند توسط تکنیک های خاصی انجام پذیرد . 

بطور کلی شعبده باز از بخش های زیر در انجام نمایش های خود بهره میبرد :

۱- حرکات سریع
۲- خطای دید بیننده
۳- پنهان کاری توسط ابزارها

هنر شعبده بازی عموما توسط ابزارها و وسایل خاص انجام میپذیرد و هنر تردستی عموما با وسایل ساده و ابزارهای کوچک به علاوه سرعت عمل بالا و مهارت زیاد انجام میپذیرد .

شعبده بازی مانند تمام هنرها مثل سینما و موسیقی یک هنر ظریف و پیچیده است که علاوه بر هنری بودن آن یک حرفه نیز می باشد که با آمیخته شدن این دو بسیار زیبا و جذابتر خواهد شد . هم اکنون میلیون ها نفر در دنیا به اجرای این هنر زیبا مشغول میباشند و هزاران نفر نیز در سطوح حرفه ای به اجرا میپردازند .

مربع جادویی شگفت انگیز توسط لوئیس د ماتوس – The Magic Square


فیلم آموزش شگفت انگیز ۱۳ گام تا به منتالیسم تبدیل شدن ۱۳Steps To Mentalism

آموزش منحصربفرد جادوگری The Corner DVD Vol.1

آموزش بی نظیر جادوگری منتال Further Education

شعبده چیست؟

شعبده باز کیست و شعبده بازی چیست؟

شعبده بازی-یک نوع هنر و علم هست که توسط یک فرد که تسلط کامل به روش شعبده بازی دارد و دارای سرعت عمل بالایی هست انجام می گیرد که به او شعبده باز می گویند. هنر شعبده بازی هنری ظریف و بی کران می باشد که شامل علوم : فیزیک،شیمی،ریاضی است،و حقه، سرعت دست و پنهان کاری توسط وسیله و دست در هنر شعبده بازی نقش دارند. شعبده بازی مانند هنرهای دیگر شامل ، نقاشی ، خوانندگی ، طراحی و …یک هنر کامل و بی کران می باشد.

شعبده بازی از وقتی که بشر دست راست و چپ خود را شناخت،وجود داشته و شعبده بازان قدیم به علت پنهان کاری بسیار به جادوگر معروف بودند و به دلیل اینکه راز های خود را افشا نمی کردند،دیگران آن را نیرو می دانستند.

شعبده باز به کسی گفته می شود که راز این کار ها را می داند و با اسفاده از آن ها باعث شگفتی تماشاچیان می شود.شعبده بازان بسیاری در جهان وجود دارند.که تعداد این هنرمندان شعبده باز به بیش از ۱ میلیون می رسد.

شعبده چیست؟

هنر شعبده بازی هیچ محدودیتی ندارد و هر کسی در هر سن و وضعیتی میتواند یک شعبده باز باشد. بسیاری از مردم فکر می کنند که شعبده باز به کسانی که در برنامه ها و سالن ها و … اجرا دارند می گویند.ولی به هیچ وجه اینطور نیست و به کسی که حتی بتواند یک دستمال را نیز ناپدید کند شعبده باز می گویند.

توصیه استارینو به علاقمندان به علم جادوگری

بزرگترین پکیچ آموزش جادوگری بیش از ۸۷ گیگ

شعبده ها توسط طراحان شعبده طراحی می شود که این طراحان شعبده باز ذهن قوی دارند و میتوانند یک روش برای یک کار غیر ممکن پیدا کنند.همانطور که می دانید شعبده وارونه نشان دادن علم است. و طراحان شعبده روشی پیدا می کنند که یک کاری که از نظر علم ممکن نیست را توسط حقه ها و راز ها انجام دهند.البته طراح شعبده بودن کار سختی نیست و هر کسی با هر سنی میتواند با کمی فکر یک کاری جالب از خود ابدا کند.هم اکنون شعبده های بسیاری با انواع حیوانات طراحی و ابدا شده است.

شعبده بازان،راز های یک دیگر را از هم پنهان نمی کنند و با خیال کاملا راحت،راز و حقه ی خود را به همکاران خودشان آموزش می دهند.در سال ۱۹۶۸ ( میلادی ) انجمن و مجتمع شعبده بازان بین المللی افتتاح شد و شعبده بازان در این مکان ، راز های خود را با هم در اشتراک گذاشتند و علم و هنر شعبده را هزاران برابر گسترش دادند.

5/5 (3 Reviews)

دسته های بلاگ

لیلا در 0:00 ق.ظ

سلام آموزش های شعبده بازی هم دارین؟

پاسخ
مدیرسایت در 1:02 ق.ظ

بله داریم.

پاسخ
ۀۀۀهز در 8:37 ق.ظ

سلام ببخشید چطور می تونم به جادوگر یا شعبده باز بزرگی تبدیل بشم؟(لطفا راهنمایی کنید)

پاسخ
مدیرسایت در 9:48 ب.ظ

سلام دوست عزیز آموزش های زیادی در سایت قرار دادیم که بی نظیر هستن شک نکن بهت برای شروع بزرگترین پکیج آموزش جادوگری بیش از ۸۷ گیگ رو پیشنهاد می دم.
ولی اگر می خواهی تو رشته ذهن خوانی کار کنی ۱۳ قدم تا منتالیسم شدن رو پیشنهاد می دم بقیه پکیج ها را هم می تونی بعد از این آموزش ها استفاده کنی

پاسخ

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.