نقد و بررسی فیلم جان ویک ۳ – همه‌ی آن ها را خواهم کشت

نقد و بررسی فیلم جان ویک ۳ – همه‌ی آن ها را خواهم کشت حداقل زمان خواندن : 6 دقیقه

توسط مدیرسایت به فیلم در آگوست 23, 2019

بهشون بگو، هرکی که بیاد، هرکی که باشه، او را خواهم کشت

https://starino.ir

اعمال همیشه در سری فیلم ‌های John Wick دارای عواقبی بوده‌اند.

در فیلم جان ویک ۳: پارابلوم (John Wick 3: Parabellum) نیز با در نظر گرفتن تمامی صحنه‌های اکشن چاقوخوردن، گاز گرفتن، لگد زدن، تیر خوردن، مشت خوردن و دریافت لگد از اسب‌ها،‌ این عواقب در سراشیبی زیادی قرار گرفته‌اند.

جان ویک ۳ به کارگردانی چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) بازگشته است تا ثابت کند که در خلق صحنه‌های اکشن و پر زد و خورد، پادشاه سینما است و فیلم‌هایی نظیر جیمز باند (James Bond) در مقابل آن حرف زیادی برای گفتن ندارند.

اولین نسخه از سری فیلم جان ویک، کیانو ریوز (Keanu Reeves) را، در نقش قاتل حرفه‌ای قرار می‌داد که مدت هاست از زندگی خود به عنوان یک قاتل، دور شده و در حال گذراندن یک زندگی عادی است. اما پس از مدتی همسرش از دنیا رفته و تنها سگ کوچکی که از همسرش به یادگار مانده، رفیق تنهایی ‌های او شده است.

طولی نمی‌گذرد که تعدادی از افراد سگ او را به قتل رسانده و باعث می‌شوند تا روح خشمگین جان ویک باری دیگر بیدار شده و به سلاخی کسانی می پردازد که سگ او را کشته و ماشین محبوب او را نیز به سرقت برده‌اند.

اما در ادامه و در فیلم جان ویک: بخش ۲ (John Wick: Chapter 2) داستان گسترده‌تر از این حرفا شد و ما با سازمانی زیر زمینی و افسانه‌ای رو به رو شدیم که جان ویک را درگیر مسائل خطرناکی کرد و او اینبار با دشمنانی بسیار قوی‌تر از گذشته رو به رو شده بود.

اما در انتها شاهد این بودیم که جان ویک پس از گذر کردن از دشمنان خود، به اشتباه در لیست سیاه سازمان High Table قرار گرفت و حال در جان ویک ۳ بیشتر از هزاران قاتل حرفه‌ای به رهبری وینستون (Winston) به دنبال او هستند تا برای دریافت جایزه‌ای که برای سر او گذاشته شده است،‌ او را به قتل برسانند.

البته لازم به ذکر است که فیلم سوم همانند فیلم دوم از شخصیت پردازی و کارکتر‌های فرعی قدرتمندی برخوردار نیست و جدا از اکشن نابی که دارد،

https://starino.ir

از ضعف‌هایی در زمینه داستان گویی رنج می‌برد که البته قابل چشم پوشی هستند.یکی از بهترین ویژگی های سری فیلم های جان ویک این است که در هیچکدام از این فیلم ها هیچ اتلاف وقتی وجود ندارد.

در صحنه های پایانی فیلم John Wick: Chapter 2 مشاهده کردیم که اعضای گروه High Table حکم اعدام جان ویک را به دلیل زیر پا گذاشتن قانون مرکزی یعنی به قتل رساندن یک نفر درهتل کانتیننتال (Continent Hotel)، را دادند.

اما وینستون (Winston) مدیر شورای High Table به جان ویک ۱ ساعت برای فرار زمان داد. پس از گذشت یک ساعت مردم در سرتاسر دنیا، برای گرفتن جایزه ی ۱۴ میلیون دلاری که شورای High Table برای سر جان ویک گذاشته اند، تلاش خواهند کرد.

فیلم John Wick 3: Parabellum نیز دقیقا از جایی شروع می شود که فیلم قبلی یعنی فیلم John Wick: Chapter 2 به پایان رسیده بود.

هیجانی ترین فیلم سری جان ویک | جان ویک ۳ میخکوبتان خواهد کرد

در این فیلم میبینیم که جان ویک در یک شب بارانی در نیویورک در حال راه رفتن است که وارد نزاع و جدال با تعدادی قاتل حرفه ای میشود و در این بین از یک اسب به عنوان وسیله حمل و نقل استفاده می کند.

حال جان ویک باید در شهری پر از قاتلان حرفه ای که خواهان کشتن او و گرفتن جایزه ی ۱۴ میلیون دلاری هستند و همچنین دشمنانی که مشتاق برای به قتل رساندن این قاتل حرفه ای معروف هستند، جان سالم به در ببرد.

شروع فیلم John Wick 3: Parabellum همانند فیلم مکس دیوانه: جاده خشم (Mad Max: Fury Road) است، در این فیلم نیز شخصیت اصلی در حال مبارزه با تقریبا تمام دنیا، برای بقا می‌باشد. در این فیلم جان ویک با یک شخصیت مرموز که برخی او را با نام سرپرست (The Director) می شناسند، ملاقات میکند.

آنجلیکا هاستون (Anjelica Huston) به عنوان شخصیت The Director در این فیلم ایفای نقش کرده است. همچنین در این فیلم نگاه کوتاهی به گذشته جان ویک نیز خواهیم داشت. در این فیلم جان ویک برای ملاقات شخصیت صوفیا (Sofia) به موروکو پرواز خواهد کرد.

هلی بری (Halle Berry) به عنوان شخصیت صوفیا در این فیلم ایفای نقش کرده است.

https://starino.ir

صوفیا یکی از افراد مربوط به زندگی گذشته جان ویک است که، تقریبا همیشه ۲ سگ بزرگش همراهش هستند

و در صحنه های مبارزه ی جان ویک و صوفیا در مقابل آدم کش ها، شاهد صحنه های اکشن دیدنی از مبارزه این سگ ها با دشمنان بودیم و در این قسمت متوجه شدیم که این سگ ها نیز به مرگباری بسیاری از شخصیت های فیلم هستند.

 

شخصیت های فرعی این فیلم شخصیت های فوق العاده ای هستند ولی هرکدام از این شخصیت ها تنها مدت کوتاهی در این فیلم حضور دارند. علاوه بر آن همان طور که میدانید هرچه تعداد بازیگران فرعی یک فیلم زیادتر باشند به همان میزان زمان کمتری برای حضور بازیگران اصلی در فیلم باقی می ماند.

رابین لرد تیلور (Robin Lord Taylor) به عنوان شخصیتی ایفای نقش کرده است که برخی با نام مدیر (Administrator) او را میشناسند و همچنین آسیا کیت دیلون (Asia Kate Dillon) نیز به عنوان شخصیتی در این فیلم ایفای نقش کرده است که با نام قاضی یا فتوی دهنده (Adjudicator) شناخته می شود.

همان قدر که آدم کش ها در سری فیلم های John wick مهم هستند، سگ ها نیز به همان میزان نقش مهمی در این سری فیلم دارند. برای مثال جان ویک در همان صحنه های اول فیلم، سگش، که رفیق مورد اعتماد همیشگی اش است، را به همراه یک دستور به چارون (Charon)، برای حفاظت از سگ اش به هتل Continental می فرستد

و همچنین شخصیت صوفیا به همراه دو همراه همیشگی اش یعنی دو سگ بزرگش در این فیلم حضور دارد که در این فیلم صحنه های اکشن جذابی از مبارزه ی این سگ ها با دشمنان را میبینیم.همه ی ما از مهارت کیانو ریوز برای ایفای نقش به عنوان چنین شخصیت هایی با خبر هستیم.

هیچکس نمی تواند منکر این حقیقت بشود که وجود کیانو ریوز در این سری فیلم یکی از دلایل اصلی موفقیت این سری فیلم بوده است. سری فیلم های ماتریکس (The Matrix) با ژانر اکشن، یکی از آثار معروفی است که کیانو ریوز در آن ها ایفای نقش کرده و به محبوبیت خاصی دست یافته است.

اما در حالت کلی سری فیلم های جان ویک یکی از بهترین سری فیلم هایی است که کیانو ریوز در آن ها ایفای نقش کرده است.در جان ویک ۳، برخلاف تمام فیلم های دیگری که در سبک اکشن جنایی قرار دارند، ما مسئولیت پذیری را شاهد هستیم.

در این فیلم هر تصمیم کوچک و یا بزرگ، امکان دارد مشکلی را حل کرده و مشکل بزرگ تر یا کوچک تری را پشت سر آن بوجود آورد. این مساله بدون شک قلب سری جان ویک است و از آن جایی که این مساله در فیلم سوم نیز تغییر نکرده، شاهد داستان سرایی معرکه در کنار اکشن های فک اندازی در این فیلم خواهید بود.

در نتیجه یک سال صبر برای این فیلم ارزش داشته و طرفداران دو فیلم قبلی نا امید نخواهند شد.

امیدواریم از مقاله نقد و بررسی جان ویک ۳ لذت برده باشید.

منبع: usatoday.com

5/5 (1 Review)

دسته های بلاگ

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.