مزایای استفاده از VPN کدامند ؟

مزایای استفاده از VPN کدامند ؟ حداقل زمان خواندن : 3 دقیقه

توسط مدیرسایت به آموزش در آگوست 9, 2019

بدون هیچ شکی استفاده از VPN یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حفاظت از ارتباط اینترنتی‌تان در برابر برخی حملات سایبری، حفظ ناشناسی آنلاین و عبور از فیلترینگ و سانسور اینترنت است.

VPN‌ها با عبور دادن ترافیک اینترنت‌تان از کانال رمزگذاری شده، امنیت، حریم شخصی و آزادی آنلاین شما را افزایش می‌دهند. در این مقاله آموزشی توضیح می‌دهیم که VPN چه کاری انجام می‌دهد و چرا باید از آن استفاده کنیم.

VPN چگونه کار می‌کند؟
VPN چه کاری انجام می‌دهد؟
VPN بین دستگاه شما و سرور VPN یک تونل رمزگذاری شده برقرار می‌کند. هنگامی که آنلاین و به یک VPN متصل هستید و اینترنت را مرور می‌کنید و یا از سرویس‌های آنلاین استفاده می‌کنید، ترافیک اینترنت شما از یک تونل رمزگذاری شده عبور می‌کند. در این حالت خرابکار نمی‌تواند فعالیت‌های آنلاین شما را ببیند، IP و موقعیت شما هم مخفی می‌مانند.

چگونه IP خودمان را مخفی نگاه داریم؟
چرا باید از VPN استفاده کنیم؟
تا هنگامی که به WiFi عمومی متصل هستیم امن بمانیم: اگر شما از آندسته کاربرانی هستید که به WiFi‌های عمومی و رایگان در کافی‌شاپ‌ها، مراکز خرید یا فرودگاه‌ها متصل می‌شوید حتما باید از VPN استفاده کنید. در اینصورت ترافیک اینترنت‌تان را از دید خرابکارها محفوظ نگاه می‌دارید.

خطرات وصل شدن به WiFi عمومی
عبور از فیلترینگ و سانسور اینترنت : اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید و یا قصد مسافرت دارید به وسیله VPN می‌توانید محدودیت‌ها و سانسور‌هایی که دولت‌ها روی اینترنت و سرویس‌ها اعمال کرده‌اند را دور بزنید.
به ISP امکان و اجازه نظارت روی فعالیتهای آنلاینتان را ندهید : اگر از شبکه خصوصی مجازی یا همان VPN استفاده نکنید، ISP شما قادر خواهد بود فعالیتهای آنلاین شما را مانیتور کند، و حتی شما را به سمت وب‌سایتی که می‌خواهند هدایت کند. بیشتر دولت‌ها اطلاعاتی که از کاربران نیاز دارند را از ISP‌ها می‌گیرند.
ناشناسی آنلاین خود را حفظ کنید : هنگامی که بدون VPN از وب‌سایتی بازدید می‌کنید، سرور وب‌سایت موقعیت و IP شما را ثبت می‌کند و حتا ترکرهای آنلاین نیز می‌توانند شما را دنبال کنند تا رفتارهای آنلاینتان را گردآوری کنند. هنگامی که از VPN استفاده کنید در واقع IP سرور VPN برای سرور مشخص می‌شود و IP شما مخفی می‌ماند و بدین ترتیب از دید ترکرها هم مخفی می مانید. در نظر داشته باشید که استفاده مرورگرهایی که به حریم شخصی شما اهمیت می‌دهند مانند تور می‌تواند تاثیر بسزایی در حفظ ناشناسی و حریم شخصی آنلاین شما داشته باشد.
می‌توانید در مقاله‌های بهترین VPN برای اندروید و iOS سرویس مناسب خود را پیدا کنید. همچنین فراموش نکنید هنگامی که از VPN استفاده می کنید در واقع این سرویس تبدیل به ISP شما می‌شود بنابراین مطمئن شوید که VPN مورد اعتمادی را انتخاب می‌کنید.

از کجا بدانیم VPN که انتخاب کردیم امن است؟
اگر هدف شما تنها مخفی کردن IP و یا بازدید از وب‌سایتی است که سانسور شده است می‌توانید از پراکسی هم استفاده کنید. با مطالعه مقاله «تفاوت بین VPN و پراکسی در چیست » می‌توانید تفاوت‌های این دو سرویس را بدانید.

معرفی چند وب پراکسی رایگان و مورد اعتماد

0/5 (0 Reviews)

دسته های بلاگ

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.